Bitkisel ürünler ile Tiroid hastalığı Tedavisine destek olun.

Merhaba Arkadaşlar,

Tiroid bezleri boğaz kısmımızda çalışarak, çıkardıkları hormonlar ile nerdeyse vucudumuzda birçok yerin düzgün çalışmasını sağlıyorlar.

Kilo almamızdan, saçlarımızın dökülmesinden, çocuk olmamasından, panik atak  gibi gibi birçok rahatsızlığa  sebep olabiliyorlar.

Hasta olduktan sonra, işin en önemli kızmı doktorlara ve onların verdikleri ilaçlara bağlı olurken, alacağımız ek gıda takviyeleri ile de bu tedaviye destek olabileceğimizi unutmamalıyız.

Özellikle, Tiroid hastalığının tabelinden yatan asıl sebeplerin ,  vucudumuza almamız gereken , bazı vitamin ve minerallerin  yetersiz, yada dengesiz, yani fazla alınmasıının , en büyük sebepler olduğunu bilirsek, doktorların verdiği tedaviyi destekleyici olarak, alacağımız gıda takviyeleri ile rahatsızlığımız çok daha kolay geçirebileceğimizi bilmemiz gerekiyor.

Örneğin, günlük olarak  erkeklerin alması gereken 75 microgram selenyum un alınmamsı, yada 400 micro gramdan fazla alınması , tiroidlerde problemlere sebep oluyor.

Yada alacağımız iyot miktarının azlığı tiroidlerde hastalığı sebep oluyor, buna benzer b6 vitamini, E vitamini gibi.

Yani gördüğünüz gibi, aslında  tiroid hastası olmamızın asıl sebeplerinden biri ihtiyacımız olan gerekli mineral ve vitaminleri düzenli ve hergün alamamaızdan kaynaklanıyor.

Diyelim, tiroid hatası oldunuz, ilaç aldınız düzeldiniz. Eğer yeme  alışkanlığınız, yediğniz gıdalar aynı şekilde devam ediyorsa, yani tiroid hastası olmadan önceki yemek alışkanlığınızı düzeltmez iseniz, büyük olasıklıkla yine hasta olacaksınız demektir.

Bu konuda size bir müjdem var, Tiroid hastalığı tedavisini bitkisel gıda takviyeleri ile destekleyip, hastalığınız geçtikten sonra bu gıda takviyelerini düzenli olarak kullandıklarında, daha güzel ve sağlıklı bir hayat yaşayan kişiler ile sizlere tanıştırabilirim.

Tiroid hastalığınızı doktorunuzun verdiği ilaçların yanında kullanacağınız tamamen doğal organik gıda takviyeleri ile daha kolay atlatabileceğinizi biliyormusunuz?

Detaylar için arayınız.

Yusuf ERTÜRK

Elektrik Elektronik müh.

Tel-Whatsapp: 0541- 311 2121 

Admin

Bir Cevap Yazın